O mnie

Nazywam się Jarosław Gajewski i od 12 lat z pasją i przyjemnością zajmuję się  uczeniem gry na fortepianie (pianinie, keyboardzie).
Jestem też czynnym muzykiem, pianistą. Gram w zespołach, aranżuję i współpracuję z wieloma wokalistami i instrumentalistami.
Ukończyłem (m.in.) z tytułem magistra sztuki studia w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Nagrania z moim udziałem:

Playlista ze wszystkimi nagraniami:

Zespoły i ludzie z którymi współpracuję:

  • K15
  • Piotr Wallach-„ART fusion”
  • Wojciech Tramowski
  • „Yesternight”
  • Acoustic Jazz Quartet
  • Domarski Quartet

Biografia

Jest rok 1986 – Rodzice posyłają mnie do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku (w klasie fortepianu).

Śpiewanie

SIEDLCE 1986

Równolegle pod okiem Taty zająłem się śpiewaniem. Przez następne kilka lat zjeździliśmy wspólnie prawie całą Polskę przy okazji festiwali piosenki dziecięcej i harcerskiej. Z ważniejszych- w 1986 na XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach wyśpiewałem 3 miejsce. Przy niezapomnianym akompaniamencie orkiestry Zbigniewa Górnego wygrałem Złoty (1990) i Srebrny Aplauz (1991) na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie:

„W 1990 r. (30 maja-2 czerwca) koncert galowy reżyserował Lech Nowicki, konferansjerami byli, jak w roku jubileuszowym, Skubikowski i Januszko. Koncert rejestrowała Telewizja Polska w Poznaniu. Gala została wyemitowana w programie 1 Telewizji Polskiej. Liczba uczestników była standardowa: ponad 1200. Szefową jurorów – tym razem dorosłych – oceniających umiejętności wokalne uczestników była Ewa Bem. A Złoty Aplauz wyśpiewali Jarosław Gajewski z Leżajska […]” (Kliknij!)

„[…]do Konina przyjechało prawie 2 tysiące uzdolnionych artystycznie dzieciaków z całego kraju. O Aplauzy rywalizowało 20 solistów, 10 zespołów wokalnych i 59 tanecznych! […]Koncert galowy wyreżyserował Krzysztof Jaślar, poprowadził Jerzy Kryszak, muzycznie oprawił Zbigniew Górny a zamkową scenografię wyczarował Marek Grabowski. XII Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie uświetniły gwiazdy: Mieczysław Szcześniak, Ewa Skrzypek, Marysia Sadowska, duet „Korniki”, grupa baletowa P-89[…]” (Kliknij!)

Zaraz potem wystąpiłem na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1990). Wielokrotnie byłem również uczestnikiem Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach (Kliknij!)

Tak, no i potem zaczęła się mutacja… 🙂

Labirynt, Uniwersytet i Rzeszów

Labirynt

Już w liceum zetknąłem się z grą w zespole poezji śpiewanej, bluesa  i akompaniowaniem solistkom.  Z zespołem  „Labirynt” odnieśliśmy w regionie (i nie tylko) całkiem spore sukcesy.

W roku 2003 kończę studia z tytułem magistra sztuki („Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, Uniwersytet Rzeszowski). Od zawsze „ciągnęło” mnie jednak do muzyki rozrywkowej. Uczestniczyłem w 31 Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych -Puławy 2011 ( klasa fortepianu W.Niedzieli i A.Dudkiewicza).

Blues

Tak na poważnie, to zaczęło się od współpraca z Tomkiem Kiersnowskim i zespołem „Kłusem z Blusem”. Mieliśmy przyjemność zagrać kilkukrotnie m.in. na festiwalach: Rawa Blues w katowickim „Spodku”(duża i mała scena), Blues Express w Zakrzewie, Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej, Przeworsk Blues Festiwal. Nagraliśmy wspólnie płyty:

Muzyka z płyty: „Z Rzeszowa przez Chicago do Kalifornii”

Muzyka z płyty: „Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego”

Muzyka z płyty: „Antologia polskiego bluesa”

Muzyka z płyty: „Tradycyjnie”

Jazz i Domarski Quartet

Ważną dla mnie była współpracę z saksofonistą Staszkiem Domarskim i „Domarski Quartet”. Paradoksalnie zespół ten rzadko bywał tak naprawdę kwartetem, bo Lider często zapraszał do współpracy wielu lokalnych muzyków.  Staszek był wtedy jakby animatorem rzeszowskiego podziemia jazzowego. Życie to skupiało się w klubie „Bohema” i wieczorów o nazwie „Czwartki jazzowe” (było ich ponad 100!). Miałem tam okazje wystąpić jako „support”  m.in.: Tomasza Stańki, Simple Acoustic Trio, Jose Torresa, braci Niedziela, P.Wojtasika, P.Barona, K.Herdzina, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, C.Konrada, Z.Namysłowskiego, Z.Jakubka, G. Łobaszewskiej, J.Śmietany, K.Ścierańskiego i wielu innych. To tam stawiałem pierwsze kroki w muzyce improwizowanej i to dzięki Staszkowi (również i S.Ryszkowskiemu) poznałem całą masę standardów jazzowych. Oprócz wielu wspólnych koncertów w regionie wyjechaliśmy na koncerty do Ukrainy. Podczas studiów współtworzyłem również zespół „Acoustic jazz quartet”.

Teatr

Z wielką przyjemnością współpracowałem przy okazji spektaklu „Cafe sax” (reżyseria Cezary Domagała) z Teatrem im.Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Kliknij!)  Sztuka z ponad dwudziestoma piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej z zespołem muzycznym grającym na żywo na scenie.

Piosenka Francuska

Zajmowałem sie również tym muzycznym nurtem. Aranżowałem i prowadziłem zespół współpracujący z Kasią Tuleją. Oprócz wielu koncertów w duecie i z zespołem miałem okazję wyjechać na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej w Lubinie. (KLIKNIJ !)

Nagraliśmy wspólnie płytę:

„Je t’aime” (Kasia Tuleja):

…i jeszcze kilka nagrań z Koncertu w Polskim Radio Rzeszów:

Folklor

Zajmuję się również akompaniowaniem w zespołach pieśni i tańca. Pracowałem kilka lat w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie jako akompaniator (na fortepianie i akordeonie) w ZPiT „Bandoska” (Nina Wojturska) oraz podczas kursów choreograficznych, NOK im.Z.Kornaszewskiego– ZPiT „Krajna”.